Kalamänguäpi uus versioon

Kalamäng on 2013. aastal loodud mobiilirakendus, kus saab hea ülevaate Eesti vetes elutsevatest kalaliikidest. Rakenduse on teinud kalanduse teabekeskus koostöös Mooncascade’i ja Regioga. Nüüd on kalamäng aga läbinud uuenduskuuri, tänu millele saab seda kasutada ka kõige uuemates nutiseadmetes. Äpp on sobilik nii lastele, täiskasvanutele kui ka kogenud kalameestele.

Äpis on kaks omavahel seotud lihtsat osa.

1) Esimene tutvustab Eesti vete 67 kalaliiki, kelle kohta saab otsida infot ning kuvada levikut kaardil. Kokku elab siin muidugi rohkem liike (umbes 85) – äpist jäävad välja eksikülalised ja omavahel väga sarnased liigid.

Sisuliselt on tegu andmebaasiga, kus on nimetatud iga kala iseloomulikud omadused, näiteks levik, suurus ja toitumine. Kala juures on ka pilt, mis näitab, milline ta õigupoolest välja näeb. Otsingukastist on võimalik ühe või teise kalani jõuda, kui kirjutada tema nimetus lahtrisse. Lisaks saab filtris märkida, milliseid kalasid sa nimekirjas näha soovid. Kui valid näiteks filtriks „elupaik”, siis kuvatakse, millised neist elavad meres, järves või jões. Filtreerida saab kalu ka toidu ja suuruse alusel.

Veel üks tore võimalus kalade levikust aimu saada on levikualade kuvamine kaardil, kus on näidatud suuremad veekogud Eestis. Nihutades kalu vasakule, tuleb kaardile punase värvi või punase triibutusega jõgede, järvede või mere piirkond, kus nad peamiselt elavad.

2) Teine osa on hariv mäng, kus on võimalik oma kalateadmised proovile panna. Mängija saab vastata küsimustele kõikide äpis olevate kalade kohta. Igale küsimusele saab vastata kolm korda: esimesel korral õigesti vastates teenib mängija kolm, teisel kaks ja kolmandal ühe punkti. Iga kala kohta on viis küsimust:

  1. Mis kala on pildil?
  2. Kus kala elab?
  3. Kui suur on kala?
  4. Mida kala sööb?
  5. Milline kala kohta käiv väide on õige?

Kalamäng on saadaval nii Android- kui iOS-seadmetele. Lae äpp alla ja avasta veealust maailma!

Kalamäng App Store’ist

Kalamäng Google Playst

Veebi- ja nutirakendus „Kalapüügipiirangud”

Regio abil sai omal ajal teoks projekt, mille raames loodi kalanduse teabekeskusele kalapüügipiirangute kaardirakendus. Siin on hea ülevaade, millistes veekogudes ja mis ajaperioodil piirangud kehtivad. Seadete alt on võimalik kaardikihte sisse-välja lülitada. Kaardil kuvatakse värvide abil areaalidega piiranguid, liikumispiiranguid ning kaitstavaid objekte.

Rakendus on hea abivahend kalalemineku planeerimisel. Lisafunktsioonina saab otsida huvipakkuvat veekogu või aadressi ja koordinaate ning arvutada teekonda punktist A punkti B. Nutiseadmes on võimalik GPSiga positsioneerida oma asukohta.

Kalapüügipiirangute kaardirakendus

Veel postitusi

Matk talvel: kaart viib kohale, jäljed toovad tagasi

Eesti talvine maastik on nagu mõnes suurriigis: ühes servas sajab vihma, teises on hanged peaaegu põlvini. Seal, kus maa valge, on hea matkata nii, et jäljed toovad sind alati algusse tagasi. Kohale viib ikka kaart. Talvine retk on aga veidi teistsugune kui suvel. Mida kaasa võtta? Ilm muutub talvel kiiresti. Vihm, jäävihm, lörts, lumi, tuisk … Vaata lähemalt

Mis peitub künka ja lohu taga? Reljeefikaardid aitavad avastada uusi varjatud sihtkohti

Regio värskes reisijuhis „Matkame Eestis” rääkis tuntud loodusfotograaf Jarek Jõepera, kuidas kõrguseinfoga kaardid aitavad tal leida uusi põnevaid kohti, kuhu minna: „Reljeefvarjutusega kaardilt näeb kõiki lohke ja muhke maastikul. Vanad raudteetammid, sõjaaegsed kaevikud, jõgede kaldajärsakud, sügaval metsas ja rabas asuvad saared, põndakud, oosid ja kriivad on väike osa sellest võlumaailmast.” Tõesti, Eesti maastik on küll … Vaata lähemalt

Riigipilv teeb Regio teenused lihtsasti kättesaadavaks

Mis on Riigipilv? See on riigi omandis olev pilv, milles on võimalik kasutada avaliku pilve teenuseid. Lisaks valitsussektorile on Riigipilve kasutajad kohalikud omavalitsused, elutähtsa teenuse osutajad, riigile IT teenuseid pakkuvad eraettevõtted ja tervishoiuteenuse osutajad. Riigipilv on ehitatud arvestades kõrgeima ISKE klassi H turvalisusnõudeid. Riigipilve haldab ja arendab Riigi IT Keskus. Regio on Riigipilve koostööpartner ja üks … Vaata lähemalt