Aadressi sisestamine veebipoe kasutajale peab olema lihtne ja mugav! 

Meie ruumiandmete ärijuht Anne Kokk kirjutab Eesti E-kaubanduse Liidu kodulehel sellest, kuidas aadressotsingu lisamine veebipoodi teeb lihtsamaks nii veebiostja kui ka kaupa laiali vedava kulleri elu. Avaldame selle loo nüüd ka oma blogis.

Pea igas veebipoes tuleb kaupa tellides täita vorm ja sisestada oma aadress. Tundub nii igapäevane asi, aga võib põhjustada nii kliendile kui ka kauplejale parajat peavalu: 

  • Mis on minu sihtnumber
  • Tegin aadressi kirjutades kirjavea ja süsteem võttiski selle nii vastu. Kuhu mu pakk nüüd läheb? 
  • Elan maal. Siin ei ole tänavanime ega majanumbrit, korterinumbrist rääkimata. 
  • Sisestatud on aadress Metsa 2, aga ei ole märgitud, millises asulas
  • Roosi, Metsa – milline neist on asula, milline talu nimi? 
  • Aadressiks on kirjutatud Sõpruse pst 3, Tartu; märkimata on korterinumber
  • Liiva 26, 9053 Haapsalu – sellist aadressi ei ole olemas


Osaliselt aitab eelpool kirjeldatud probleeme ennetada hästi koostatud aadressi sisestamise vorm, aga ka siin võivad esineda erinevad murekohad:  

  • Millised väljad peaksid olema kohustuslikud, millised mitte? Näiteks paljudel aadressidel ei ole korterinumbrit. Aga kui see on kogemata unustatud, siis kuhu peaks kuller suures kortermajas kauba viima? 
  • Kuidas vältida trükivigu, mille puhul saadetakse pakk näiteks Haki tänava asemel Heki tänavale? 
  • Aadressides on alati erandeid, aga kuidas teha sisestamise vorm mugavaks ka erandlike aadressidega klientide jaoks
  • Kauba väljastajatel, sorteerijatel ja kulleritel on lihtsam toimetada, kui aadressid on ühtse struktuuriga ja aadressi osad on ühesuguses järjekorras. 

Aadressi sisestamine veebipoes on võimalik teha lihtsaks ja kasutajale mugavaks aadressotsingu väljaga, mis on seotud korraliku andmebaasiga ehk veebipoodi on paigaldatud kaugühenduse rakendusliides (API), mille abil saab pood üle interneti kasutada aadresside andmebaasi. Siinkohal tasub märkida, et tasuta kättesaadavad andmebaasid ei pruugi olla korrastatud ja enamasti ei pakuta seal ka kliendituge. Tasulise teenusega kaasneb kindlus, et andmebaasist saadavad aadressid on korrektsed ning vajadusel saab ka konsultatsiooni ja arendaja abi, et aadressotsing veebipoodi üles seada. 

Lahendus on iseenesest teada-tuntud: aadressi sisestamisel pakub rippmenüü vormi täitjale automaatselt võimalikke variante. Sellega on aadressi sisestamise protsess tehtud võimalikult lihtsaks ja kiireks ning vigaste kirjete sisestamine on praktiliselt võimatu. Sellisel moel sisestatud aadress on üheselt mõistetav ja kulleritele lihtsasti arusaadav. See on ju lihtne, aga millegipärast leiab e-poodides siiski kahetsusväärselt vähe kasutust. 


Seega tehke oma klientide ja kullerite elu lihtsamaks ning tellimuste täitmine kiiremaks ja lisage oma veebipoodi aadressotsing. Väike asi, kuid tüütuid jamasid saab olema palju vähem. 😉

Uuri lähemalt: Regio API teenused – Regio

Veel postitusi

Eesti õlletootjad kaardil Eesti pruulikojad, Kaardi koostanud Tartu Ülikool koostöös Regioga

Eesti pruulikojad kaardil

Veel kümmekond aastat tagasi oli Eesti õlleturg peamiselt jaotunud kahe suure ja mõne väiksema õlletehase vahel, aga sajandivahetuse paiku jõudis maailmas alanud väikepruulikodade võidukäik kiiresti ka siia. Nüüdseks on mitu väikepruulikoda kasvanud juba arvestava suurusega õlletehaseks, mille tooteid võib leida suurematestki supermarketitest.  Õllekaardi idee hakkas idanema mitmel pool välismaal või internetis nähtud õlle (või mõne … Vaata lähemalt

Regio GPS kaardi kasutamine Garmini seadmetes

Alates 2016. aastast on Regio uued kaardid versiooninumbriga alates 2.0. Neid tuleb uuendada versioonidega alates 2.01 ja uuemad. Enne 2016. aastat valmistatud Regio kaartide versioonid on kõik 1.xx versiooninumbriga. Neid ei saa uuendada versiooniks 2.xx, tuleb soetada uus SD kaart versioon 2.xx-ga. Paljud uuemad seadmed (toodetud alates 2015) ei loe vanu, väiksema mahuga (alla 4GB) microSD mälukaarte. Nendes seadmetes vanemad … Vaata lähemalt

Tartu linnamüüril kolamas

Kõik algas sellest, et mu pojal Kaarlil (11) on ajaloohuvi ja lisaks meeldib talle matkata. Ühes varasemas postituses on kirjas, kuidas me vallutasime eelmisel koroonakevadel Haanjas 100 mäetippu (tänaseks on neid 110). Praegu on meil aga käsil RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkatee, mitte küll kohe ja korraga, vaid juppidena, sest koolis tuleb ka ikka arvuti vahendusel käia … Vaata lähemalt