Simon Reeve “Lõunapöörijoonel. Rännak peidetud maailmanurkadesse”

23.00 

Simon Reeve “Lõunapöörijoonel. Rännak peidetud maailmanurkadesse”

23.00 

  • Autor: Simon Reeve
  • Tõlkija: Marko Saaret
  • Toimetajad: Karin Kastehein, Jaan Pärn
  • 335 lk, pehme köide
  • Mõõdud 14 x 20 cm
Tootekood: 9789916700051 Kategooria:

Kirjeldus

Populaarne Briti telesaatejuht ja kirglik rännumees Simon Reeve rändab selles raamatus lõunapöörijoonel, läbides maailma kõige metsikumaid ning vähem tuntud paiku. Lõunapöörijoon on enam kui 35 000 km pikk ning kulgeb läbi Namiibia, Botswana, Lõuna-Aafrika Vabariigi, Mosambiigi, Madagaskari, Austraalia, Tšiili, Argentina, Paraguay ja Brasiilia.

Simon Reeve külastas oma reisil paiku, kus said ilmsiks mitmed nüüdseks tähelepanu keskmes olevad probleemid: kliima soojenemine, majanduslik mahajäämus, ületarbimine, epideemiad ja ebavõrdsus. Reeve vaatleb vääriskivide kaevandamist Madagaskaril, kogeb ununenud genotsiidi tagajärgi Namiibias, tunnistab Suure Korallrahu pleekimist ja Austraalia aborigeenide kannatusi. Ta räägib Aafrikas kogetu põhjal Hiina ambitsioonidest kolmandaid riike üles osta – ja praeguseks on see eriti Aafrika puhul omandanud kolossaalsed mõõtmed. Lõuna-Ameerika rännakud ja kohtumised põliselanikega toovad ehedalt esile looduslähedase elulaadi viimased võitlused pealetungiva tarbimiskultuuriga.

Tänu Simon Reeve’i muhedale ja tihti eneseiroonilisele jutustamisstiilile on lõunapöörijoone reisiraamat ühtlasi nii mõnus kui ka avastamisrohke lugemine.

Küsi lisainfot