Simon Reeve “Lõunapöörijoonel” e-raamat

E-RAAMAT

Simon Reeve “Lõunapöörijoonel” e-raamat

  • Autor: Simon Reeve
  • Tõlkija: Marko Saaret
  • Toimetajad: Karin Kastehein, Jaan Pärn
  • 335 lk, pehme köide
  • Mõõdud 14 x 20 cm
Tootekood: Lõunapöörijoonel e-raamat Kategooria:

Kirjeldus

Populaarne Briti telesaatejuht ja kirglik rännumees Simon Reeve rändab selles raamatus lõunapöörijoonel, läbides maailma kõige metsikumaid ning vähem tuntud paiku. Lõunapöörijoon on enam kui 35 000 km pikk ning kulgeb läbi Namiibia, Botswana, Lõuna-Aafrika Vabariigi, Mosambiigi, Madagaskari, Austraalia, Tšiili, Argentina, Paraguay ja Brasiilia.

Reeve külastas oma reisil paiku, kus said ilmsiks mitmed nüüdseks tähelepanu keskmes olevad probleemid: kliima soojenemine, majanduslik mahajäämus, ületarbimine, epideemiad ja ebavõrdsus. Simon Reeve vaatleb vääriskivide kaevandamist Madagaskaril, kogeb ununenud genotsiidi tagajärgi Namiibias, tunnistab Suure Korallrahu pleekimist ja Austraalia aborigeenide kannatusi. Ta räägib Aafrikas kogetu põhjal Hiina ambitsioonidest kolmandaid riike üles osta – ja praeguseks on see eriti Aafrika puhul omandanud kolossaalsed mõõtmed. Lõuna-Ameerika rännakud ja kohtumised põliselanikega toovad ehedalt esile looduslähedase elulaadi viimased võitlused pealetungiva tarbimiskultuuriga.

Tänu Simon Reeve’i muhedale ja tihti eneseiroonilisele jutustamisstiilile on lõunapöörijoone reisiraamat ühtlasi nii mõnus kui ka avastamisrohke lugemine.

Müügil:

Eesti Digiraamatute Keskuses
Apollos
Rahva Raamatus

Küsi lisainfot