www.regio.ee
Streetview

streetview@regio.ee

Küsimused ja vastused Regio Streetview kohta


PRESSITEADE - 19.juuni 2011

AS Regio teostab alates tänasest kuni suve lõpuni StreetView tehnoloogial põhinevaid välitööid. Kogutakse GPS asukohti, pilte ja lasermõõdistamise teel saadud objektide kujusid ja liiklusmärkide infot.

 

Tegemist on eelmise aasta katsetööde jätkuga, sõidetakse peamiselt põhimaanteedel, linnade keskosades ja suurematel tänavatel, autod liiguvad vaid mööda avalikke teid ja olulisi turismiobjekte. Tulevikus on eesmärgiks, et seda materjali saab Eesti kohta kasutama hakata ka Google StreetView rakendus.

 

Privaatsusküsimused on meile väga olulised. Seetõttu oleme oma tegevuse kooskõlastanud Andmekaitseinspektsiooniga ning hoiame ka edaspidi neid oma kavadega jooksvalt kursis. Kui Google kasutab tehtud pilte oma StreetView teenuses, hägustatakse kõigi piltidele jäänud inimeste näod ning kohe peale piltide avalikustamist luuakse võimalus esitada taotlus oma valduste StreetView-st kustutamiseks.

 

Küll aga võivad kõik turismiobjektidega seotud ettevõtjaid, asutused ja kohalikud omavalitsused soovi korral saata meile kutseid StreetView piltide tegemiseks juba täna. See on suurepärane vahend turistidele sihtkohtade tutvustamiseks, eriti välisturiste silmas pidades. Katsume nendega võimalusel arvestada juba katsetööde käigus.

 

Juhul, kui keegi näeb Regio autosid mööda sõitmas ning seoses teostatavate töödega tekib küsimusi, leiab lisainfot veebiaadressilt www.regio.ee/streetview või on oma täpsustav küsimus võimalik saata e-maili aadressil streetview@regio.ee.

 

Teet Jagomägi

juhatuse liige

AS Regio