GIS konsultatsioonid

Pakume vabavaraliste GIS- ja koordinaatsüsteemide (n. L-EST97 ja WGS-84) konsultatsioone ning geomeetria formaatide ja standardite (n. WKT, KML, GeoJSON) töötlust, korrastamist, valideerimist ja transformeerimist. Informatsiooni vabavaraliste süsteemide kohta leidub palju, mistõttu nende kasutamine iseseisvalt võib osutuda parajaks peavaluks.  Regio spetsialistide kaasabil omandad baasteadmised tarkvarade kasutamise kohta ja leiad vastused keerukamatele protsessidele. Lisaks loome tellimusel tööriistu ja abivahendeid töövoo efektiivsemaks muutmiseks näiteks QGIS tarkvaras. Oskuste ja teadmiste puudumise puhul soovitame spetsialistidega konsulteerida juba projekti või hanke planeerimise etapis. 

Andmebaasid 

PostgreSQL – tasuta ja avatud lähtekoodiga relatsioonilise andmebaasi haldussüsteem.

PostGIS – vabavaraline ruumiandmete laiendus.

MySQL – tasuta ja avatud lähtekoodiga relatsioonilise andmebaasi haldussüsteem.

SQLite – C-keeles kirjutatud andmebaasimootor, mis ei ole iseseisev tarkvara, vaid dokumenditeek, mis arenduse käigus rakendusse lisatakse. SQLite kuulub manustatud andmebaaside hulka. 

Oracle – mitme mudeliga andmebaasi haldussüsteem. Tavapäraselt kasutatakse seda veebipõhiste protsesside töötlemiseks, andmete hoidmiseks ja segaandmebaaside töös hoidmiseks. 

QGIS – tasuta ja avatud lähtekoodiga platvormideülene geograafilise infosüsteemi rakendus, mille abil saab ruumiandmeid luua, visualiseerida, muuta, analüüsida ja väljavõtteid teha.

Kaardikomponendid 

Mapbox-gl – kliendipoolne JavaScripti teek veebikaartide ja kaardirakenduste loomiseks, põhinedes Mapboxi tänapäevasel kaardistamise tehnoloogial. 

Leaflet – avatud lähtekoodiga JavaScripti teek, mida kasutatakse veebikaardi rakenduste arendamisel. 

OpenLayers, v2, v3+ – laia funktsionaalsusega vabavaraline JavaScripti teek, mille baasil saab ehitada kaardirakendusi. 

Google Maps API – tasulised asukohapõhised API teenused, mida saab integreerida nii e-poodi, kaardirakendusse, desktop tarkvarasse jne.