Regio FOSS4G Europe 2024 konverentsil Tartus

Regio tarkvaraarendaja Karin Kikas jagab allpool oma muljeid Tartus toimunud suurest konverentsist.



1.– 7. juulini toimus Tartus FOSS4G Europe 2024 (Free and Open Source Software for Geospatial Europe (FOSS4GE)) konverents, mis on laiendus iga-aastasele Open Source Geospatial Foundation (OSGeo) üritusele. Need ettevõtmised on mõeldud vahetamaks teadmisi ja kontakte ning ühendamaks vabavaralise tarkvara kasutajate, arendajate ning propageerijate geoinfo kogukonda.

Regio rõõmus meeskond FOSS4G konverentsil

Regio meeskonnast osales konverentsil tervelt neljandik kõigist töötajatest ning meie kolleeg Püü Polma esines konverentsil ka ettekandega “Turning an Old Ship Towards FOSS4G – Why, How and Where To”. Püü ettekanne andis ülevaate, kuidas Regio on 30 aasta jooksul oma süsteeme üles ehitanud ja milline roll on avatud lähtekoodiga tarkvaral meie tegemistes, mis on sellel teekonnal kõik ette tulnud, ning kuidas oleme neid takistusi ületanud.

Regiolane Püü Polma konverentsil esinemas
Püü ettekanne: Turning an Old Ship Towards FOSS4G – Why, How and Where To

Regio meeskond, kes sealhulgas oma uute tiimisärkidega igal sammul silma paistis, sai konverentsilt kinnitust, et me liigume õiges suunas, püsime teiste geoinfo tipptegijatega kenasti samas tempos ning meie kogemus geoinfo valdkonnas on märkimisväärne ning ainulaadne.

On Bingo aeg!

Me ei jätnud kasutamata ka võimalust osaleda töötubades ning küsida nõu ekspertidelt. Saime väärtuslikke mõtteid, millele oma tegevuses senisest rohkem tähelepanu pöörata, et meie klientide vajadusi paremini rahuldada ning nende kõrgeid ootusi ületada. Kasuks tulid ka näpunäited tarkvara funktsionaalsuste senisest tõhusamaks kasutamiseks ning pilk alles kavandatavate funktsionaalsuste kirevasse maailma.

Walter Lorenzetti (GIS3W) ning regiolased Anne Kokk ja Helle Haavala jutuhoos

Õhtustel jäämurdmisüritustel olid regiolased samuti platsis ning tervitasid rõõmsalt oma uusi ja vanu sõpru geoinfo maastikul. Kallid sõbrad, kliendid ja koostööpartnerid, te olete alati oodatud meiega ühendust võtma ja mõtteid vahetama! Meie uks on teile avatud Tartus Väike-Tähe tänaval, maja number 20 teisel korrusel. Tilistage uksekella ja me võtame teid kahel käel vastu!

Suur tänu FOSS4G Europe 2024 korraldajatele suurepärase töö eest vastutusrikka ülesandega toime tulemisel! Ootame põnevusega järgmist konverentsi!

Info konverentsi kohta: https://2024.europe.foss4g.org/

Veel postitusi

Lehed langevad. Kuhu minna lehesadu vaatama?

Kohe algab sügise kõige ilusam aeg – lehtede langemine. Mõni aasta saab seda päris pikalt vaadata, vahel lõpetab kiire külm selle vaatemängu kähku. Praegu on veel ilm soe, aga mets kisub vaikselt ikkagi värviliseks. Nii et paras aeg on valmis vaadata, kuhu oma kuldse sügise retk teha. Sinna, kus on suured puud ja värvikamad lehed … Vaata lähemalt

Retk mööda Õ-piiri

Mandri-eestlased on suures osas omaks võtnud teadmise, et saarlased õ-häälikut ei kasuta ja asendavad selle ö-ga. Ometi pole see igal pool saarel niimoodi, sestp õ-piir. Saaremaa murdekeele tuntuim „firmamärk“ on kahtlemata õ-hääliku puudumine kõnekeeles. Kas saarlased ütlevad selle asemel ö või midagi ö ja õ vahepealset, jätame juba foneetikute otsustada, kuid selge on see, et … Vaata lähemalt

National Geographic: „Dream Now, Go Later“ ehk „Unista praegu ja teele asu hiljem!“

Lõppev aasta oli ka reisihuvilistele teadagi üsna pingeline. Paljud pidid kevadel oma reisiplaanid tühistama ja kui suvel tärkaski põgusalt lootus, et ehk saabub sügisega taas võimalus lasta end paitada eksootilisematel tuultel, liigume riigist sõltumata endiselt marsruudil tuba–köök, kodu–pood, tänav–park. Aga hoiame siiski optimismi, mõtleme reisimisele järgmisel aastal ning planeerime seda nii, et elamus uue avastamisest … Vaata lähemalt