www.regio.ee
Maiasmoka atlas

MAIASMOKA ATLAS

Tekstid kirjutas Maris Pruuli

Pildid joonistas Regina Lukk-Toompere

136 lk, kõva köide, mõõdud 20,9 x 29,3 cm

 

LEHITSE ATLAST>

Lastekas.ee kiidab: 5+ raamat! >

NB! Lugemiseks varuda vähemalt tahvel šokolaadi, sest hiljemalt kolmandal leheküljel hakkavad neelud nii käima, et ilma abivahenditeta jääb lugemine katki ja tuleb kommipoodi tõtata.

Sedakorda oleme kaardistanud suure hulga erinevate maade komme ja maiustusi. Kaasa teevad sellised suurused nagu Belgia šokolaadid, Mozarti kuulid Austriast, Läti Karumsi kohuke, tiramisu ja Pavlova kook, Kinderi üllatusmuna, söödavad putukad, komm nimega Spunk, muidugi ka Kalevi kommid ja paljud teised.

Magusasõber saab teada, millal vedelast šokolaadist läikivsiledaid tahvleid tegema õpiti, kes leiutas martsipani, kus süüakse kaktusesiirupit, kus samblikukomme, kus nätsutati esimest korda närimiskummi ja palju muud. Iga maa kohta on püütud üles leida just see maiustus või komm, mis võiks olla selle maa magusaks visiitkaardiks.

Tuntud magusakultuuriga maade kõrval on esindatud Lihavõttesaar, Bangladesh, mitmed Aafrika riigid. Kaardid aitavad maiasmokkadel järge pidada, kus maailmanurgas üks või teine maius alguse sai ja kus sellega maiustatakse.

Peaaegu kõik me armastame magusat. Või nagu šokolaadi kohta naljatamisi öeldakse: üheksa inimest kümnest armastab ja kümnes valetab. Kes aga ei armasta, võib lähtuda põhimõttest, et vaenlast tuleb tunda. Regio Maiasmoka atlas on abimees mõlemale leerile.

Atlas on rikkalikult illustreeritud ning selle lõpus on – nagu igas korralikus atlases – ka nimeindeks.

Eesti Lastekirjanduse Keskus omistas 2014. aasta lõpus Maiasmoka atlasele Aasta Rosina auhinna! ​Aasta Rosina auhinda antakse välja alates 2004. aastast eelnenud aasta jooksul ilmunud erilisele ja silmapaistvale eesti lasteraamatule, hinnates raamatut tervikuna või ainult kirjaniku- või kunstnikutööd.

ürii tõstis Maiasmoka atlase puhul esile uudset teemakäsitlust, koguperekesksust ja atlase head teostust, öeldes et raamat on ahvatlevalt illustreeritud ja hästi kujundatud. „See raamat on sobiv nii väikestele kui suurtele, nii ettelugemiseks kui ka ise lugemiseks ja muidugi niisama uurimiseks,” täiendab lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone. „See raamat on täiesti vältimatu kirjavara kõikidele reisisellidele. See raamat teeb maailma suuremaks ja paremaks ning selle lugeja targemaks.”